اطلاعیه : قبل از خرید حتما بخوانید
برای خرید مقالات انگلیسی با ترجمه ابتدا اصل مقاله انگلیسی به صورت رایگان دانلود و مشاهده نمائید سپس اقدام به خرید ترجمه مقاله کنید. تمامی ترجمه مقالات به صورت تایپ و ترجمه شده توسط مترجم تخصصی همان رشته و در قالب ورد آماده می باشند
. در صورتی که به هر دلیل موفق به پرداخت آنلاین در سایت نشدید یا بانک عامل مشکل داشت لطفا از منو اصلی گزینه " پرداخت وجه مقاله " را کلیک کرده و بعد ا پرداخت وجه و اطلاع به ما مقاله خود را دریافت نمائید
پایگاه های قابل دسترس در سایت
شرايط و قوانين :
محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده ، با کلیک بر روی هر محصول میتوانید مشخصات آن را بخوانید .
بعد از انتخاب محصول خود ، مي توانید با زدن دکمه " پرداخت آنلاين " محصول مورد نظر را خريداري كنيد.
محصول به صورت فایل می باشد و پس از پرداخت موفق توسط شما بلافاصله قابلیت دانلود دارد.
بعد از پرداخت آنلاين موفق لینک دانلود محصول هم به نشانی ایمیل شما ارسال می گردد و هم در صفحه جداگانه به شما نمايش داده مي شود.

تأثیر توجه معطوف به خود و خُلق بر نارضایتی از ظاهر بعد از خیره شدن به آینه: تحقیق آزمایشی

فـرمت فايــــل : word
تعداد صفحات : 23 صفحه
رشــــــتـــــــه : روانشناسی
قيمت ترجمه : 23000 تومانتوضيحات محصول


تأثیر توجه معطوف به خود و خُلق بر نارضایتی از ظاهر بعد از خیره شدن به آینه: تحقیق آزمایشی

چکیده

زمینه و هدف: توجه معطوف به خود[۱]، به عنوان عامل تعیین کننده در اختلال بدشکلی جسمی (بی دی دی) [۲] است. هدف این مطالعه ، استفاده از یک نمونه آزمایشی برای آزمودن این فرضیه با مطالعه اثر توجه معطوف به خود در طی خیره شدن به آینه[۳] در مورد نارضایتی ظاهر[۴] بود.

روش ها: یک طرح گروهی آزمایشی استفاده شد که در آن ۷۳ زن به طور تصادفی برای یکی از سه موقعیت  قرارگیری در مقابل آینه (خیره شدن به آینه) به مدت ۲ دقیقه انتخاب شدند که این موقعیت ها عبارتند از : الف) کانون توجه بیرونی[۵] ب) توجه معطوف به خود ج) توجه معطوف به خود با القای خُلق منفی[۶].

نتایج: بعد از خیره شدن به آینه ، شرکت کننده ها در تمام گروه ها خود را در زمره افرادی قرار دادند که از ظاهر خود بسیار ناراضی بودند ( یعنی به عنوان فردی که از ظاهر خود بسیار ناراضی است قلمداد می کردند) در هر دو وضعیت توجه معطوف به خود،  از مرحله قبل از خیره شدن به آینه تا بعد از آن، افزایش ناراحتی و اضطراب افزایش یافت و در شرکت کنندگان در توجه معطوف به خود، تفاوت قابل توجهی در توجه معطوف بر خود د، گروه القا خُلق از قبل تا بعد از دستکاری و به  کارگیری، حاکی از آن هستند که القای خُلق نسبت به توجه معطوف به خود تأثیر بیشتری داشت.

محدودیت ها:  (۱)هیچ وضعیتی وجود نداشت که مستلزم کانون توجه بیرونی یا القای خُلق منفی باشد. و (۲) ما به دلیل سطح اطلاعات فرآهم آمده  برای بیماران در مورد ماهیت تکلیف، نمی توانیم مشخصه های لازم  را به عنوان عامل تأثیرگذار بر نتایج این تحقیق، رد کنیم.

نتیجه گیری: توجه معطوف به خود در طی خیره شدن به آینه ممکن است به طور غیرمسقتیم از طریق تأثیر خُلق منفی، باعث افزایش نارضایتی ظاهر شود. مطالعات بیشتری برای اثبات نقش نسبی توجه معطوف به خود و خلق منفی در افزایشات نارضایتی از خود به عنوان نقش خیره شدن به آینه، مورد نیاز است.

——————————————
عنوان اصلی مقاله :   The effect of self-focused attention and mood on appearance dissatisfaction after mirror-gazing: An experimental study

ترجمه فارسی عنوان :  تأثیر توجه معطوف به خود و خُلق بر نارضایتی از ظاهر بعد از خیره شدن به آینه: تحقیق آزمایشی

تعداد صفحات انگلیسی: ۷ صفحه

تعداد صفحات ترجمه:  ۲۳ صفحه

قیمت ترجمه فارسی: ۲۳۰۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین

http://arinpaper.com/wp-content/uploads/2015/04/english.png

-برای خرید فایل ترجمه مقاله به صورت آنلاین از لینک زیر استفاده نمائید

در صورت بروز مشکل در درگاه بانکی لطفا از سایت زیر اقدام به خرید نمائیدلینک سایت شماره 1

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ | 212 views | دسته: مشاهده لیست مقالات

موارد مرتبط: